Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Savoie, Tarentaise, Frankrijk

Skigebied Val d'IsèreTignes - Val d'Isère (vroeger Espace Killy)

Dorp in de Haute Tarentaise met 300 km piste samen met Tignes en een seizoen van eind november tot mei.

Pistes
300 km
Hoogste punt
3.456 m
Laagste punt
1.550 m
Liften
71
Onze gidsWintersport Tignes: of kies je toch Val d'Isère?Waar je slaapt, wat je doet en hoe je het gebied het best aanpakt.
Val d'Isère en de pistes van Solaise in de winter, gezien vanaf de stuwdam van Tignes
Foto: Florian Pépellin, CC BY-SA 4.0

Over Val d'Isère

Val d'Isère ligt in de Haute Tarentaise, het bovenste deel van het dal van de Isère. Het dorp deelt zijn liften met Tignes: samen is dat het gebied Tignes - Val d'Isère, vroeger Espace Killy, met 300 km piste tussen 1.550 en 3.456 m.

Vanuit het dorp ga je de berg op naar Bellevarde en Solaise. Een groot deel van de pistes is rood en ongeveer een kwart zwart, dus je hebt hier het meest aan als je al goed skiet. Skiresort.info geeft het gebied de hoogste score voor experts en freeriders. Beginners kunnen terecht op gratis oefenliften en op een groot rustig gebied bij de Rocher de Bellevarde.

Het seizoen loopt van 28 november 2026 tot 2 mei 2027. Een zesdaagse pas voor het hele gebied kost in het hoogseizoen 468 euro. Vanuit Utrecht is het ongeveer 1.060 km rijden; het dichtstbijzijnde grote treinstation is Bourg-Saint-Maurice.

Val d'Isère in cijfers

Pistes
300 km1heel Tignes - Val d'Isère; blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info)
Hoogste punt
3.456 m2heel Tignes - Val d'Isère
Laagste punt
1.550 m2
Hoogte dorp
1.800 m3La Daille
Liften
714heel Tignes - Val d'Isère
Skipas 6 dagen wisselend · 2026/2027
€ 4685volwassene, Tignes - Val d'Isère, volwassene 19-64 jaar, 12 december tot 23 april (6 = 7 dagen)Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.
Seizoen wisselend · 2026/2027
28 november 2026 tot 2 mei 20274Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar Val d'Isère

  • Vanaf Utrecht1.060 km, 12 uur 30 min
  • Vanaf Amsterdam1.095 km, 12 uur 45 min
  • Vanaf Eindhoven980 km, 11 uur 30 min
  • Vanaf Groningen1.145 km, 13 uur

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 6 november 2026. Route: bron 6

Weer en sneeuw

Voorspelling voor Val d'Isère, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week Val d'Isère?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
€ 936
Reis (brandstof)
€ 302
Samen ongeveer
€ 1.238

Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Blauw: 30 km (10%)
  • Rood: 190 km (63%)
  • Zwart: 80 km (27%)

Bron: skiresort.com, valdisere.com, nagekeken op 5 november 2026. heel Tignes - Val d'Isère; blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info).

Voor wie past Val d'Isère?

  • SneeuwzekerLiften tot 3.456 m met de Grande Motte-gletsjer, en het laagste dorp ligt op 1.550 m.
  • Après-skiSkiresort.info geeft de après-ski 5 van 5 sterren. (bron)
  • GezinnenSkiresort.info geeft 5 van 5 sterren voor gezinnen; er zijn gratis oefenliften in de dorpen. (bron)
  • BeginnersGratis beginnersliften in Les Brévières, Tignes 1800, Le Lac, Val Claret en Val d'Isère. (bron)
  • GevorderdenOngeveer 80 van de 300 km is zwart.
  • Off-pisteSkiresort.info geeft 5 van 5 sterren voor experts en freeriders. (bron)

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

Kenmerken

  • Gletsjerja
  • Snowparkja

Zonder auto

  • Vliegveld Chambéry145 km
  • Station Bourg-Saint-Maurice31 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Tignes Val Claret in de winter, gezien vanaf de pistes van de Grande Motte
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    Tignes

    Piste
    300 km
    Top
    3.456 m
    Liften
    71

    Vijf hooggelegen dorpen met de Grande Motte-gletsjer en 300 km piste samen met Val d'Isère, open van november tot mei.

  • Plagne Centre met besneeuwde pistes en Plagne Aime 2000 op de achtergrond
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    La Plagne

    Piste
    225 km
    Top
    3.080 m
    Liften
    74

    Groot gebied met veel blauwe pistes en een gletsjer, via de Vanoise Express verbonden met Les Arcs in Paradiski.

  • Besneeuwde hellingen van Les Arcs richting Arc 1950 en Arc 2000
    • Sneeuwzeker
    • Gezinnen
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    Les Arcs

    Piste
    200 km
    Top
    3.226 m
    Liften
    52

    Vier skidorpen boven Bourg-Saint-Maurice met 200 km piste tot 3.226 m, via Paradiski verbonden met La Plagne.

  • Het skidorp La Rosière op een besneeuwde helling, gezien vanaf de overkant van het dal
    • Après-ski
    • Gezinnen
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    La Rosière

    Piste
    156 km
    Top
    2.800 m
    Liften
    39

    Dorp boven Bourg-Saint-Maurice, met over de grens met La Thuile samen 156 km piste.

  • Brede pistes en stoeltjesliften in Les Deux Alpes onder een blauwe lucht
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Isère, Oisans

    Les Deux Alpes

    Piste
    220 km
    Top
    3.600 m
    Liften
    42

    Gletsjergebied tot 3.600 m met 220 km piste, oefenpistes hoog op de berg en een seizoen van eind november tot mei.

  • La Toussuire in de sneeuw bij zonsopgang, met de bergen erachter
    • Gezinnen
    • Beginners
    • Off-piste

    Frankrijk · Savoie, Maurienne

    Les Sybelles

    Piste
    275 km
    Top
    2.620 m
    Liften
    68

    Vijf verbonden dorpen in de Maurienne met 275 km piste, vooral rood, en een seizoen van december tot april.

Meer bronnen

  1. skiresort.com/en/ski-resort/tignes-val-disere/test-result/exp
  2. skiresort.com/en/ski-resort/tignes-val-disere/test-result/beg

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast