Bijgewerkt en nagekeken op , elke bewering gecontroleerd tegen de bronnen18 bronnen
Wintersport in Tignes betekent in Frankrijk skiën in een hoog en sneeuwzeker gebied: samen met Val d'Isère heb je meer dan 300 km pistes tussen 1.550 en 3.456 meter, en het seizoen 2026/2027 loopt van 21 november 2026 tot 2 mei 2027. Een 6-dagenpas voor het hele gebied kost in het hoogseizoen € 468 voor een volwassene. Kies Tignes als je hoog en direct aan de piste wilt slapen, en Val d'Isère als je een dorp met meer sfeer zoekt; beide passen vooral bij sportieve skiërs, stellen en vriendengroepen.
In het kort
Tignes in cijfers
- Pistes
- 300 km1heel Tignes - Val d'Isère; blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info)
- Hoogte dorp
- 1.550 m3Tignes les Brévières
- Hoogste punt
- 3.456 m2heel Tignes - Val d'Isère
- Liften
- 712heel Tignes - Val d'Isère
- Seizoen 2026/2027
- 21 november 2026 tot 2 mei 20274verbinding met Val d'Isère vanaf 28 november
- Skipas 6 dagen
- € 4684Tignes - Val d'Isère, volwassene 19-64 jaar, 12 december tot 23 april (6 = 7 dagen), volwassene, 2026/2027
- Past bij
- Après-ski en vriendenGezin met jonge kinderenBeginnersGevorderd en sportief
Met de auto naar Tignes le Lac
- Vanaf Utrecht1.060 km12½ uur rijden
- Vanaf Amsterdam1.095 km12½ uur rijden
- Vanaf Eindhoven980 km11½ uur rijden
- Vanaf Groningen1.145 km13 uur rijden
Ongeveer, tot Tignes le Lac; de rijtijd is zonder pauzes en files.5
Tignes en Val d'Isère in het kort
Tignes en Val d'Isère liggen in de Savoie, aan het eind van het Tarentaise-dal, en vormen samen één skigebied met meer dan 300 km pistes.
| Tignes | Val d'Isère | |
|---|---|---|
| Hoogte dorp | Le Lac, Le Lavachet en Val Claret ongeveer 2.100 m; Les Brévières 1.550 m | 1.850 m |
| Hoogste skipunt | 3.456 m, bij de Grande Motte | ruim 3.400 m |
| Skigebied | 300 km samen, samen ongeveer 10.000 hectare | 300 km samen; Val d'Isère alleen 150 km |
| Seizoen 2026/2027 | 21 november 2026 tot 2 mei 2027 | 28 november 2026 tot 2 mei 2027 |
| Station | Bourg-Saint-Maurice, daarna de bus | Bourg-Saint-Maurice, ongeveer 30 km en 40 minuten met de bus |
| Label voor gezinnen | Famille Plus | Famille Plus |
| Past bij | wie hoog en ski-in ski-out wil slapen | wie een echt dorp en veel après-ski wil |
Wil je eerst Frankrijk met andere landen vergelijken, lees dan wintersport in Frankrijk.
Hoe sneeuwzeker is Tignes?
Tignes is sneeuwzeker: 93% van de pistes ligt boven 2.000 meter en het skigebied gaat tot 3.456 meter. Het hart van het resort ligt boven 2.100 meter. Er staan 400 sneeuwkanonnen, en volgens Tignes valt er gemiddeld 669 cm sneeuw per jaar.
De Grande Motte-gletsjer zorgt ervoor dat Tignes vroeg in het seizoen opengaat: het skigebied van Tignes opent op 21 november 2026, een week voor de verbinding met Val d'Isère. In de zomer kun je er ook skiën; in 2026 was dat van 20 juni tot 19 juli.
Vergelijk je met andere hoge gebieden, kijk dan naar sneeuwzekere skigebieden of naar Val Thorens, het hoogste dorp van Les 3 Vallées.
Het skigebied Tignes - Val d'Isère
Het gebied is groot en heeft veel rood en zwart terrein voor gevorderden, maar ook groene en blauwe pistes voor gezinnen en beginners. Je kiest per dag of je in Tignes of in Val d'Isère skiet.
- Grande Motte (Tignes): de gletsjer bereik je met de Perce-Neige-kabeltrein. Het hoogste skipunt, 3.456 meter, ligt bij het bergstation van de Grande Motte; de gletsjer zelf noemt Tignes 3.656 meter hoog.
- Easy Skiing (Val d'Isère): rustige routes op Solaise en Bellevarde, met een eigen logo, voor beginners, gezinnen en wie het rustig aan doet.
- Snowpark: het Val Park ligt op ongeveer 2.500 meter aan de achterkant van de Bellevarde, in La Daille.
Skipas Tignes - Val d'Isère 2026/2027
Een 6-dagenpas voor het hele gebied kost van 12 december 2026 tot en met 23 april 2027 € 468 voor een volwassene; in het voor- en naseizoen € 402. Kinderen onder de 8 en volwassenen vanaf 75 skiën gratis.
| Skipas Tignes - Val d'Isère | Volwassene (19 tot 64) | Kind (8 tot 18) en senior (65 tot 74) |
|---|---|---|
| 1 dag, 28 november tot 11 december 2026 en 24 april tot 2 mei 2027 | € 67 | € 54 |
| 1 dag, 12 december 2026 tot 23 april 2027 | € 78 | € 63 |
| 6 dagen, 28 november tot 11 december 2026 en 24 april tot 2 mei 2027 | € 402 | € 324 |
| 6 dagen, 12 december 2026 tot 23 april 2027 | € 468 | € 378 |
| Seizoen | € 1.130 | € 915 |
Een dagpas voor alleen Tignes kost in het hoogseizoen € 70, voor alleen Val d'Isère ook € 70. In de openingsweek van Tignes (21 tot en met 27 november 2026) betaalt iedereen € 50 per dag. Prijzen kunnen tijdens het seizoen veranderen. Je kunt de pas ook online kopen.
Rekenvoorbeeld: gezin met twee kinderen van 10 en 12
Twee volwassenen en twee kinderen van 8 tot 18 jaar betalen in het hoogseizoen samen € 1.692 voor zes dagen. Dat is twee keer € 468 plus twee keer € 378.
Als vroegboekaanbieding geeft Val d'Isère € 330 korting als je in één keer vier of meer passen van minimaal 6 dagen koopt, met minstens twee kinderen van 8 tot 18 en minstens twee volwassenen. Dan betaal je € 1.362. Is een van de kinderen jonger dan 8, dan skiet dat kind gratis, maar heb je met één kind van 8 tot 18 geen recht op deze korting.
Tignes of Val d'Isère: welk dorp kies je?
Tignes is een hooggelegen resort met appartementen direct aan de piste; Val d'Isère is een dorp op 1.850 meter met een groter aanbod aan bars en restaurants. Je skiet vanuit beide in hetzelfde gebied met dezelfde pas.
De dorpen van Tignes
Tignes bestaat uit vijf dorpen. Val Claret, Tignes le Lac en Le Lavachet liggen op ongeveer 2.100 meter. Lager in het dal liggen Tignes Les Boisses (Tignes 1800) en Les Brévières, het laagste punt van het gebied op 1.550 meter.
Het oude dorp Tignes verdween onder het stuwmeer van Chevril, dat in 1952 vol liep; de bewoners bouwden opnieuw, hoger, bij Les Boisses. Tignes zelf spreekt van een kant met traditionele dorpen en een kant met het resort. In Les Brévières staat een barokke kerk uit 1727.
Val d'Isère
Val d'Isère ligt op 1.850 meter. Bij het dorp horen ook La Daille en Le Fornet. De Col de l'Iseran is in de winter dicht.
Voor wie past wat?
- Ervaren skiërs en freeriders: beide dorpen. Tignes heeft de gletsjer en veel hoog terrein.
- Vriendengroepen die uitgaan: Val d'Isère, of Tignes Val Claret en Le Lac. Over het nachtleven per dorp lees je meer bij après-ski in Frankrijk.
- Stellen die vroeg of laat in het seizoen willen: Tignes, omdat het een week eerder opent.
- Gezinnen met jonge kinderen: het kan, beide hebben het label Famille Plus en kinderen onder de 8 skiën gratis. Maar het gebied is hoog en sportief; voor gezinnen zijn er rustigere opties in Les 3 Vallées.
- Beginners: Val d'Isère heeft drie gratis liften voor beginners: de Savonnette en de Village-stoeltjeslift in het centrum, en de Lanches vanuit La Daille. Het gebied als geheel is niet de eerste keus om te leren.
Skiles en kinderen
In Tignes en Val d'Isère kun je bij de ESF les krijgen van Nederlandstalige leraren. Op de lijst van ESF-gebieden met Nederlandssprekende skileraren voor 2026-2027 staan Tignes Le Lac, Tignes Val Claret en Val d'Isère.
In Val d'Isère is de Jardin des Neiges, onderaan de piste, een begeleid terrein voor kinderen van 3 en 4 jaar, in groepjes van maximaal 8. De ESF du Centre neemt kinderen vanaf 3 jaar. Op Solaise liggen de ValKids-funzones met een iglo en een kleine zipline.
Après-ski in Tignes en Val d'Isère
In Val d'Isère is de après-ski levendig, op de piste en onderaan de piste. La Folie Douce op de berg heeft dj's en shows; Le Cocorico onderaan de piste gaat om 16.30 uur open, met livemuziek of dj's op een open terras. In La Daille is het Barillon de la Rosée Blanche bekend om een Engelstalig feestpubliek.
In Tignes zit de après-ski vooral in Val Claret, met onder meer Couloir bij de Tufs-stoeltjeslift en de Cocorico, een après-skibar buiten aan de sneeuw met livemuziek, en in Le Lac en Le Lavachet, met de Loop Bar en Le Brasero. Voor rustige avonden noemt Val d'Isère de hotelbar van Avancher in het centrum.
Hoe kom je in Tignes en Val d'Isère?
Met de trein reis je naar Bourg-Saint-Maurice en neem je daar de bus; Val d'Isère ligt ongeveer 40 minuten verder. Met de auto rijd je via Albertville en Bourg-Saint-Maurice het dal in.
- Eurostar Snow: rechtstreeks van Amsterdam Centraal, Schiphol en Rotterdam naar Bourg-Saint-Maurice, op zaterdag vanaf 19 december 2026. De rit duurt ongeveer 9 uur en 17 minuten; per persoon mogen een paar ski's, een koffer en handbagage mee. Tickets vanaf € 65.
- Travelski Night Express: een nachttrein die op vrijdagavond vanuit Amsterdam via Rotterdam, Antwerpen en Brussel naar onder meer Bourg-Saint-Maurice rijdt, van 18 december 2026 tot eind maart 2027. Een enkele reis kost vanaf € 127.
- Bus vanaf het station: Altibus rijdt van Bourg-Saint-Maurice naar Val d'Isère in ongeveer 40 minuten.
- Vliegtuig: Genève (ongeveer 220 km tot Val d'Isère), Lyon (240 km), Chambéry (135 km) en Grenoble (165 km). Vanaf Genève en Lyon rijden in het seizoen directe bussen.
- Auto: vermijd in de schoolvakanties de zaterdag op de weg; Val d'Isère raadt aan een verblijf van zondag tot zondag te boeken als dat kan.
Wat je regelt voor een autorit naar de Franse Alpen, staat in met de auto op wintersport.
Veelgestelde vragen
Is Tignes sneeuwzeker?
Ja. 93% van de pistes ligt boven 2.000 meter, het skigebied gaat tot 3.456 meter op de Grande Motte-gletsjer en er staan 400 sneeuwkanonnen.
Wat kost een skipas in Tignes en Val d'Isère?
In 2026/2027 kost een 6-dagenpas voor het hele gebied € 468 voor een volwassene en € 378 voor kinderen van 8 tot 18, van 12 december 2026 tot en met 23 april 2027. Kinderen onder de 8 skiën gratis.
Wanneer gaat Tignes open?
Het skigebied van Tignes opent op 21 november 2026; vanaf 28 november 2026 is het verbonden met Val d'Isère. Het seizoen loopt tot 2 mei 2027, als er genoeg sneeuw ligt.
Is Tignes geschikt voor beginners?
Gedeeltelijk. Er zijn oefenterreinen en Nederlandstalige ESF-leraren, maar het gebied is hoog en sportief. In Val d'Isère zijn drie gratis beginnersliften.
Wat is het verschil tussen Tignes en Val d'Isère?
Tignes ligt hoger (ongeveer 2.100 meter) en is vooral een modern resort aan de piste; Val d'Isère ligt op 1.850 meter en is een dorp met meer bars en restaurants. Het skigebied en de skipas zijn hetzelfde.
Kun je met de trein naar Tignes?
Ja. De Eurostar Snow en de Travelski Night Express rijden in winter 2026/2027 naar Bourg-Saint-Maurice; daar neem je de bus naar Tignes of Val d'Isère.
Conclusie
Tignes en Val d'Isère passen bij wie hoog, lang en sportief wil skiën, met een seizoen van eind november tot begin mei en meer dan 300 km pistes. Kies Tignes voor hoogte en ski-in ski-out, Val d'Isère voor het dorp en de après-ski. Twijfel je tussen dit gebied en Les 3 Vallées of een ander land, vraag dan gratis reisadvies.



