Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Isère, Frankrijk

Skigebied Les 7 Laux

Gebied boven Grenoble met 120 km piste en 22 liften, drie toegangen en pistes aan beide kanten van de bergkam.

Pistes
120 km
Hoogste punt
2.400 m
Laagste punt
1.350 m
Liften
22
Pistes en een stoeltjeslift bij Prapoutel in Les 7 Laux, met besneeuwde bergen en dennenbos erboven
Foto: Patafisik, CC BY-SA 4.0

Over Les 7 Laux

Les 7 Laux ligt in de Isère. Je start in Prapoutel, Le Pleynet of Pipay, en elke ingang heeft een eigen beginnersgebied. Samen is het 120 km piste en 22 liften, tussen 1.350 en 2.400 m.

De pistes liggen aan beide kanten van de bergkam, waardoor er altijd een zijde in de zon ligt. De liften zijn vooral stoeltjesliften met losse stoelen en een combinatielift.

Ongeveer 38 procent van de pistes is blauw, 30 procent rood en 32 procent zwart. Het aandeel zwart is dus hoog, en de pistes lopen van makkelijk tot steil. Er is een snowpark, en daarnaast rodelbanen, langlaufpistes en wandelpaden voor winterwandelaars.

Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.030 km. Het dichtstbijzijnde vliegveld is Grenoble-Alpes-Isère, op 82 km. Het station van Grenoble ligt 38 km van het dorp. Een zesdaagse skipas voor een volwassene kost in het hoogseizoen 225 euro.

Les 7 Laux in cijfers

Pistes
120 km1
Hoogste punt
2.400 m1
Laagste punt
1.350 m1
Liften
221
Skipas 6 dagen wisselend · 2026/2027
€ 2252volwassene, volwassene, hoogseizoen (weekends, vakanties en feestdagen)Nagekeken op 6 november 2026; verandert elk seizoen.
Seizoen wisselend · 2026/2027
28 november 2026 tot 4 april 20271Nagekeken op 6 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar Prapoutel

  • Vanaf Utrecht1.030 km, 11 uur 15 min
  • Vanaf Amsterdam1.065 km, 11 uur 45 min
  • Vanaf Eindhoven950 km, 10 uur 30 min
  • Vanaf Groningen1.170 km, 12 uur 15 min

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 6 november 2026. Route: bron 3

Weer en sneeuw

Voorspelling voor Les 7 Laux, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week Les 7 Laux?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
€ 450
Reis (brandstof)
€ 293
Samen ongeveer
€ 743

Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Blauw: 46 km (38%)
  • Rood: 36 km (30%)
  • Zwart: 38 km (32%)

Bron: skiresort.com, nagekeken op 6 november 2026.

Voor wie past Les 7 Laux?

  • GevorderdenOngeveer 32 procent van de pistes is zwart en 30 procent rood.
  • SneeuwzekerLiften tot 2.400 m; het laagste punt ligt op 1.350 m.
  • BeginnersOngeveer 38 procent van de pistes is blauw; elke ingang heeft een beginnersgebied.
  • GezinnenElke ingang (Prapoutel, Le Pleynet, Pipay) heeft een beginnersgebied; er zijn ook rodelbanen.

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

  • Prapoutel
  • Le Pleynet
  • Pipay

Kenmerken

  • Snowparkja

Zonder auto

  • Vliegveld Grenoble82 km
  • Station Grenoble38 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Het skidorp Alpe d'Huez in de sneeuw, gezien vanaf de Mine de l'Herpie
    • Sneeuwzeker
    • Gezinnen
    • Beginners

    Frankrijk · Isère, Oisans

    Alpe d'Huez

    Piste
    250 km
    Top
    3.330 m
    Liften
    68

    Zonnig gebied in de Oisans met 250 km piste, de Pic Blanc op 3.330 m en de lange zwarte Sarenne.

  • Brede pistes en stoeltjesliften in Les Deux Alpes onder een blauwe lucht
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Isère, Oisans

    Les Deux Alpes

    Piste
    220 km
    Top
    3.600 m
    Liften
    42

    Gletsjergebied tot 3.600 m met 220 km piste, oefenpistes hoog op de berg en een seizoen van eind november tot mei.

  • Besneeuwde piste bij de Croix de Chamrousse, met een sneeuwkanon en bergbos erboven

    Frankrijk · Isère

    Chamrousse

    Piste
    90 km
    Top
    2.250 m
    Liften
    16

    Olympisch gebied van 1968 bij Grenoble: 90 km piste en 16 liften tussen 1.400 en 2.250 m, met avondskiën.

  • Megève, de Mont Joly en het Mont Blanc-massief gezien vanaf de besneeuwde pistes van Les Dames
    • Gezinnen
    • Beginners
    • Gevorderden

    Frankrijk · Haute-Savoie

    Megève

    Piste
    400 km
    Top
    2.353 m
    Liften
    –

    Dorp met uitzicht op de Mont Blanc in Evasion Mont-Blanc, een gebied met meer dan 400 km piste.

  • Het besneeuwde Orcières Merlette 1850 met pistes op de achtergrond
    • Sneeuwzeker
    • Gevorderden

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Champsaur

    Orcières

    Piste
    100 km
    Top
    2.725 m
    Liften
    26

    Hooggelegen station in het Champsaur met 100 km piste, ruim twee derde rood, en een dorp op 1.850 m.

  • Besneeuwde huizen en een brug over de rivier in Chamonix in de winter
    • Gevorderden
    • Off-piste

    Frankrijk · Haute-Savoie, Vallée de Chamonix-Mont-Blanc

    Chamonix

    Piste
    98 km
    Top
    2.765 m
    Liften
    44

    Losse skigebieden in het dal onder de Mont Blanc, met veel rode en zwarte pistes en één pas voor alles.

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast