Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Hautes-Alpes, Champsaur, Frankrijk

Skigebied OrcièresOrcières Merlette 1850

Hooggelegen station in het Champsaur met 100 km piste, ruim twee derde rood, en een dorp op 1.850 m.

Pistes
100 km
Hoogste punt
2.725 m
Laagste punt
1.850 m
Liften
26
Het besneeuwde Orcières Merlette 1850 met pistes op de achtergrond
Foto: Guillaume La Sala, CC BY-SA 4.0

Over Orcières

Orcières-Merlette 1850 ligt in het Massif des Écrins, in de Zuidelijke Alpen. Het dorp ligt zelf al op 1.850 m en het gebied loopt op tot 2.725 m. In totaal is het 100 km piste met 26 liften. Combinatieliften en stoeltjesliften brengen je vanuit het dorp naar de meeste pistes.

Meer dan twee derde van de pistes is rood. Blauw en zwart zijn kleinere delen, met ongeveer een zesde blauw en een zevende zwart. Het gebied past dus bij skiërs die al wat ervaring hebben en niet de hele dag op blauw willen blijven. De pistes op de Drouvet en bij de Col de Freissinières bieden alle niveaus.

Naast skiën kun je er rodelen, langlaufen en schaatsen. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.100 km. Het dichtstbijzijnde treinstation is Gap, op 34 km. Het seizoen loopt van half december tot half april.

Orcières in cijfers

Pistes
100 km1
Hoogste punt
2.725 m1
Laagste punt
1.850 m1
Hoogte dorp
1.850 m2Orcières
Liften
261
Seizoen wisselend · 2026/2027
12 december 2026 tot 11 april 20271Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar Orcières-Merlette 1850

  • Vanaf Utrecht1.100 km, 12 uur 45 min

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 3

Weer en sneeuw

Voorspelling voor Orcières, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week Orcières?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
prijs onbekend, vul hem in
Reis (brandstof)
€ 313
Samen ongeveer
€ 313

De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Blauw: 18 km (18%)
  • Rood: 68 km (68%)
  • Zwart: 14 km (14%)

Bron: skiresort.com, nagekeken op 5 november 2026.

Voor wie past Orcières?

  • SneeuwzekerLiften tot 2.725 m; het laagste punt ligt op 1.850 m.
  • GevorderdenOngeveer 68 procent van de pistes is rood en 14 procent zwart.
  • RustigMiddelgroot gebied met 100 km piste en 26 liften.
  • BeginnersOngeveer 18 procent van de pistes is blauw.

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

  • Orcières-Merlette 1850
  • Orcières1.850 m

Zonder auto

  • Vliegveld Grenoble-Isère155 km
  • Station Gap34 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Montgenèvre in de ochtendzon met besneeuwde daken en bergen
    • Sneeuwzeker
    • Gezinnen

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Briançonnais

    Montgenèvre

    Piste
    95 km
    Top
    2.648 m
    Liften
    24

    Familiestation op 1.860 m aan de Italiaanse grens met 95 km eigen piste en skiverbinding met de Via Lattea.

  • Besneeuwde helling met skiliften bij Puy-Saint-Vincent
    • Sneeuwzeker
    • Rustig

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Écrins

    Puy-Saint-Vincent

    Piste
    75 km
    Top
    2.677 m
    Liften
    11

    Gebied in de Écrins met 75 km piste, stoeltjesliften tot 2.677 m en avondskiën.

  • Chantemerle in Serre Chevalier in de schemering, met besneeuwde hellingen
    • Gezinnen
    • Beginners
    • Gevorderden

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Briançonnais

    Serre Chevalier

    Piste
    250 km
    Top
    2.800 m
    Liften
    58

    Lang dal bij Briançon met 250 km piste, vier dorpen en veel pistes boven 1.800 m.

  • Het centrum van skistation Les Orres met appartementsgebouwen aan de besneeuwde piste

    Frankrijk · Hautes-Alpes

    Les Orres

    Piste
    100 km
    Top
    2.720 m
    Liften
    17

    Gebied in de Hautes-Alpes met 100 km piste en 17 liften, vooral rood, met snowpark en beginnersgebieden.

  • Skistation Superdévoluy met pistes en bossen, met besneeuwde Dévoluy-bergen op de achtergrond
    • Beginners

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Dévoluy

    Superdévoluy

    Piste
    100 km
    Top
    2.500 m
    Liften
    18

    Zuidelijk gelegen Dévoluy-gebied met 100 km piste, 18 liften en een nieuwe gondel in 2026/27, tussen 1.500 en 2.500 m.

  • Besneeuwde pistes van Risoul en Vars met bergtoppen op de achtergrond
    • Beginners

    Frankrijk · Hautes-Alpes

    Risoul - Vars

    Piste
    185 km
    Top
    2.750 m
    Liften
    36

    Twee verbonden stations in de zuidelijke Alpen met 185 km piste tussen lariksbossen, en een zesdaagse pas onder de 300 euro.

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast