Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Wallis, Val de Nendaz, Zwitserland

Skigebied Nendaz4 Vallées

Zwitserse toegang tot de 4 Vallées: 410 km piste samen met Verbier en Veysonnaz, tot 3.330 m.

Pistes
410 km
Hoogste punt
3.330 m
Laagste punt
1.350 m
Liften
65
Besneeuwde bergrug van de Dent de Nendaz in de winter
Foto: Picea Abies, CC BY-SA 3.0

Over Nendaz

Nendaz ligt in Wallis en is een van de stations van de 4 Vallées, samen met Verbier, Veysonnaz en Thyon. Het hele gebied heeft 410 km piste, volgens het toeristenbureau 33 procent blauw, 53 procent rood en 14 procent zwart. Het hoogste punt is de Mont-Fort op 3.330 m. De cijfers in dit bestand gelden voor het hele gebied.

Wie niet het hele gebied wil, kan de pas voor het Printse-gebied nemen: 220 km piste, die Nendaz, Veysonnaz en Thyon verbindt. Het toeristenbureau noemt dit gebied geschikt voor wie zijn techniek wil verbeteren. Daarnaast zijn er zes freetracks, afgezette maar niet geprepareerde pistes, en een rodelbaan vanuit Tortin. Er is ook een zipline op de Mont-Fort.

Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 960 km. Het station van Sion ligt op 16 km. Het seizoen van de 4 Vallées loopt volgens skiresort.info van begin november tot eind april.

Nendaz in cijfers

Pistes
410 km1heel 4 Vallées; verdeling volgens het toeristenbureau 33, 53 en 14 procent
Hoogste punt
3.330 m2heel 4 Vallées; hoogste punt Mont-Fort
Laagste punt
1.350 m2
Hoogte dorp
1.252 m3Haute-Nendaz
Liften
652heel 4 Vallées
Seizoen wisselend · 2026/2027
7 november 2026 tot 25 april 20272heel 4 ValléesNagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar Haute-Nendaz

  • Vanaf Utrecht960 km, 10 uur

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 4

Weer en sneeuw

Voorspelling voor Nendaz, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week Nendaz?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
prijs onbekend, vul hem in
Reis (brandstof en vignet)
€ 316 tot € 323
Samen ongeveer
€ 316 tot € 323

De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Blauw: 135 km (33%)
  • Rood: 217 km (53%)
  • Zwart: 58 km (14%)

Bron: nendaz.ch, skiresort.com, nagekeken op 5 november 2026. heel 4 Vallées; verdeling volgens het toeristenbureau 33, 53 en 14 procent.

Voor wie past Nendaz?

  • SneeuwzekerLiften tot 3.330 m; het laagste punt ligt op 1.350 m.
  • BeginnersHet Printse-gebied is volgens het toeristenbureau geschikt om je techniek te verbeteren. (bron)
  • GevorderdenOngeveer 53 procent van de pistes is rood en 14 procent zwart.
  • Off-pisteHet toeristenbureau noemt 6 freetracks, afgezette maar niet geprepareerde pistes. (bron)

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

Zonder auto

  • Vliegveld Genève168 km
  • Station Sion16 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Besneeuwde helling met sparren boven Verbier, met witte bergtoppen aan de overkant van het dal
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gevorderden

    Zwitserland · Wallis, Val de Bagnes

    Verbier

    Piste
    410 km
    Top
    3.330 m
    Liften
    72

    Bekend freeridedorp in Wallis en de toegang tot de 4 Vallées, met 410 km pistes en routes en de Mont-Fort op 3.330 m.

  • De Matterhorn en het besneeuwde dal met Zermatt, gezien vanaf een winterwandelpad tussen Sunnegga en Zermatt
    • Sneeuwzeker
    • Gevorderden
    • Berghutten

    Zwitserland · Wallis, Mattertal

    Zermatt

    Piste
    360 km
    Top
    3.883 m
    Liften
    52

    Autovrij dorp onder de Matterhorn, met gletsjerpistes tot 3.883 m en een skipas die doorloopt naar het Italiaanse Cervinia.

  • Chalets en pistes in de sneeuw bij Champéry in de Portes du Soleil
    • Beginners

    Zwitserland · Wallis, Val d'Illiez

    Champéry

    Piste
    580 km
    Top
    2.254 m
    Liften
    163

    Zwitserse toegang tot Les Portes du Soleil: 580 km piste over twee landen, met Champéry als startpunt.

  • Besneeuwde berghelling en berghut in de zon boven Crans-Montana
    • Sneeuwzeker

    Zwitserland · Wallis, Rhônevallei

    Crans-Montana

    Piste
    140 km
    Top
    2.927 m
    Liften
    24

    Zonnig plateau boven de Rhônevallei met 140 km piste en de WK alpineskiën in februari 2027.

  • Het dorp Saas-Fee in de winter, omringd door besneeuwde bergen
    • Gezinnen

    Zwitserland · Wallis

    Saas-Fee

    Piste
    100 km
    Top
    3.600 m
    Liften
    22

    Autovrij gletsjerdorp in het Wallis op 1.800 m, met liften tot ongeveer 3.600 m en een seizoen vanaf eind oktober.

  • Uitzicht vanuit het skigebied van Zinal op besneeuwde bergen en het dal
    • Gevorderden

    Zwitserland · Wallis, Val d'Anniviers

    Grimentz-Zinal

    Piste
    115 km
    Top
    2.900 m
    Liften
    21

    Val d'Anniviers-gebied met 115 km piste en 21 liften tussen 1.570 en 2.900 m, met een kabelbaan tussen Grimentz en Zinal.

Meer bronnen

  1. nendaz.ch/en

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast