Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Wallis, Val d'Illiez, Zwitserland

Skigebied ChampéryPortes du Soleil

Zwitserse toegang tot Les Portes du Soleil: 580 km piste over twee landen, met Champéry als startpunt.

Pistes
580 km
Hoogste punt
2.254 m
Laagste punt
985 m
Liften
163
Onze gidsWintersport Portes du Soleil: welk dorp kies je?Waar je slaapt, wat je doet en hoe je het gebied het best aanpakt.
Chalets en pistes in de sneeuw bij Champéry in de Portes du Soleil
Foto: Roland Zumbuehl, CC BY-SA 4.0

Over Champéry

Champéry ligt aan de Zwitserse kant van Les Portes du Soleil, het grensoverschrijdende skigebied met Frankrijk. Het hele gebied heeft 580 km piste en 163 liften, tussen 985 en 2.254 m. Dat is niet het aanbod van Champéry zelf: de cijfers hier gelden voor het hele gebied, waar je met één pas doorheen skiet.

Iets meer dan de helft van de pistes is blauw, ongeveer een derde rood en een tiende zwart. Vanuit Champéry kom je via Les Crosets en Champoussin bij de Franse stations Avoriaz, Morzine en Châtel. Voor 6 dagen kost de pas voor volwassenen 418 Zwitserse frank aan de kassa, tot 19 maart 2027.

Het station van Champéry ligt in het dorp zelf. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 920 km. Het seizoen van Les Portes du Soleil loopt van 11 december tot 18 april; lokale liften kunnen eerder of later open zijn.

Champéry in cijfers

Pistes
580 km1heel Portes du Soleil (12 stations in Frankrijk en Zwitserland)
Hoogste punt
2.254 m1heel Portes du Soleil (12 stations in Frankrijk en Zwitserland)
Laagste punt
985 m1
Hoogte dorp
1.055 m2Champéry
Liften
1631heel Portes du Soleil (12 stations in Frankrijk en Zwitserland)
Skipas 6 dagen wisselend · 2026/2027
CHF 4183volwassene, Portes du Soleil, volwassene, kassaprijs tot 19 maart 2027Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.
Seizoen wisselend · 2026/2027
11 december 2026 tot 18 april 20271heel Portes du Soleil; lokale liften kunnen eerder of later open zijnNagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar Champéry

  • Vanaf Utrecht920 km, 9 uur 45 min

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 4

Weer en sneeuw

Voorspelling voor Champéry, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week Champéry?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
€ 895
Reis (brandstof en vignet)
€ 305 tot € 312
Samen ongeveer
€ 1.199 tot € 1.206

Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Blauw: 310 km (53%)
  • Rood: 210 km (36%)
  • Zwart: 60 km (10%)

Bron: skiresort.com, nagekeken op 5 november 2026. heel Portes du Soleil (12 stations in Frankrijk en Zwitserland).

Voor wie past Champéry?

  • BeginnersOngeveer 53 procent van de pistes is blauw.
  • SneeuwzekerLiften tot 2.254 m; het laagste punt ligt op 985 m.
  • GevorderdenOngeveer 37 procent van de pistes is rood en 10 procent zwart.

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

Zonder auto

  • Vliegveld Genève127 km
  • Station Champéry1 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Besneeuwde helling met sparren boven Verbier, met witte bergtoppen aan de overkant van het dal
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gevorderden

    Zwitserland · Wallis, Val de Bagnes

    Verbier

    Piste
    410 km
    Top
    3.330 m
    Liften
    72

    Bekend freeridedorp in Wallis en de toegang tot de 4 Vallées, met 410 km pistes en routes en de Mont-Fort op 3.330 m.

  • Besneeuwde bergen en bergstation in de Aletsch Arena
    • Sneeuwzeker
    • Beginners

    Zwitserland · Wallis, Aletsch

    Aletsch Arena

    Piste
    104 km
    Top
    2.869 m
    Liften
    35

    Autovrije dorpen Riederalp, Bettmeralp en Fiescheralp met 104 km piste en uitzicht op de Aletschgletsjer.

  • Besneeuwde bergrug van de Dent de Nendaz in de winter

    Zwitserland · Wallis, Val de Nendaz

    Nendaz

    Piste
    410 km
    Top
    3.330 m
    Liften
    65

    Zwitserse toegang tot de 4 Vallées: 410 km piste samen met Verbier en Veysonnaz, tot 3.330 m.

  • Het dorp Saas-Fee in de winter, omringd door besneeuwde bergen
    • Gezinnen

    Zwitserland · Wallis

    Saas-Fee

    Piste
    100 km
    Top
    3.600 m
    Liften
    22

    Autovrij gletsjerdorp in het Wallis op 1.800 m, met liften tot ongeveer 3.600 m en een seizoen vanaf eind oktober.

  • Besneeuwde berghelling en berghut in de zon boven Crans-Montana
    • Sneeuwzeker

    Zwitserland · Wallis, Rhônevallei

    Crans-Montana

    Piste
    140 km
    Top
    2.927 m
    Liften
    24

    Zonnig plateau boven de Rhônevallei met 140 km piste en de WK alpineskiën in februari 2027.

  • Besneeuwde bergwanden van de Daubenhorn boven Leukerbad
    • Sneeuwzeker
    • Gevorderden
    • Rustig

    Zwitserland · Wallis, Leukerbad

    Leukerbad

    Piste
    47,5 km
    Top
    2.610 m
    Liften
    13

    Gebied van 47,5 km boven Leukerbad en Albinen, met een hoog aandeel zwart en de thermale baden in het dorp.

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast