Skigebied in Savoie, Maurienne, Frankrijk
Skigebied Valfréjus
Klein gebied boven Modane met 70 km piste en 9 liften, tussen 1.550 en 2.737 m, voor het grootste deel boven de boomgrens.
- Pistes
- 70 km
- Hoogste punt
- 2.737 m
- Laagste punt
- 1.550 m
- Liften
- 9

Over Valfréjus
Valfréjus ligt in de Maurienne, boven Modane en bij de Fréjustunnel. De liften beginnen in Le Charmaix, ook Valfréjus 1550 genoemd, en brengen je over het plateau van Arrondaz naar Punta Bagna. Het gebied heeft 70 km piste en 9 liften, tussen 1.550 en 2.737 m.
Ongeveer 56 procent van de pistes is blauw, 30 procent rood en 14 procent zwart. De meeste pistes liggen boven de boomgrens.
Naast skiën zijn er rodelbanen en een schaatsbaan. Het seizoen loopt volgens skiresort.info van 19 december tot 11 april.
Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.090 km. Het station van Modane ligt 10 km van het dorp, het dichtstbijzijnde vliegveld is Chambéry, op 116 km. Het dorp ligt direct bij de liften.
Valfréjus in cijfers
- Seizoen wisselend · 2026/2027
- 19 december 2026 tot 11 april 20271Nagekeken op 6 november 2026; verandert elk seizoen.
Met de auto naar Valfréjus
- Vanaf Utrecht1.090 km, 11 uur 60 min
- Vanaf Amsterdam1.120 km, 12 uur 15 min
- Vanaf Eindhoven1.010 km, 11 uur
- Vanaf Groningen1.230 km, 12 uur 45 min
Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 6 november 2026. Route: bron 2
Weer en sneeuw
Voorspelling voor Valfréjus, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.
Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden
Wat kost een week Valfréjus?
Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.
- Skipas (2 volwassenen)
- prijs onbekend, vul hem in
- Reis (brandstof)
- € 310
- Samen ongeveer
- € 310
De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.
Bereken voor jouw groepPistes en liften
- Blauw: 40 km (57%)
- Rood: 20 km (29%)
- Zwart: 10 km (14%)
Bron: skiresort.com, nagekeken op 6 november 2026.
Voor wie past Valfréjus?
- BeginnersSterkOngeveer 56 procent van de pistes is blauw.
- SneeuwzekerRedelijkLiften tot 2.737 m; het laagste punt ligt op 1.550 m.
- GevorderdenWeinig of nietOngeveer 30 procent van de pistes is rood en 14 procent zwart.
Dorpen, kenmerken en reis
Dorpen
- Valfréjus
- Le Charmaix
- Modane
Zonder auto
- Vliegveld Chambéry116 km
- Station Modane10 km
Vergelijkbare skigebieden

- Beginners
Frankrijk · Savoie, Haute-Maurienne
Val Cenis
- Piste
- 125 km
- Top
- 2.800 m
- Liften
- 28
Gebied in de Haute-Maurienne met 125 km piste boven de dorpen Lanslevillard, Lanslebourg en Termignon.

- Après-ski
- Gezinnen
- Beginners
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
La Rosière
- Piste
- 156 km
- Top
- 2.800 m
- Liften
- 39
Dorp boven Bourg-Saint-Maurice, met over de grens met La Thuile samen 156 km piste.

- Beginners
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Valmorel
- Piste
- 165 km
- Top
- 2.514 m
- Liften
- 43
Dorp in Le Grand Domaine met 165 km piste, 115 km daarvan blauw, tot 2.514 m.

- Gezinnen
- Beginners
- Off-piste
Frankrijk · Savoie, Maurienne
Les Sybelles
- Piste
- 275 km
- Top
- 2.620 m
- Liften
- 68
Vijf verbonden dorpen in de Maurienne met 275 km piste, vooral rood, en een seizoen van december tot april.

Frankrijk · Savoie, Haute Maurienne Vanoise
La Norma
- Piste
- 65 km
- Top
- 2.746 m
- Liften
- 13
Maurienne-gebied met 65 km piste en 13 liften tussen 1.352 en 2.746 m, vooral rood en met avondskiën.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gezinnen
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
La Plagne
- Piste
- 225 km
- Top
- 3.080 m
- Liften
- 74
Groot gebied met veel blauwe pistes en een gletsjer, via de Vanoise Express verbonden met Les Arcs in Paradiski.
Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].