Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Savoie, Tarentaise, Frankrijk

Skigebied ValmorelLe Grand Domaine

Dorp in Le Grand Domaine met 165 km piste, 115 km daarvan blauw, tot 2.514 m.

Pistes
165 km
Hoogste punt
2.514 m
Laagste punt
1.250 m
Liften
43
Valmorel in de sneeuw met pistes en bergen op de achtergrond
Foto: Florian Pépellin, CC BY-SA 4.0

Over Valmorel

Valmorel hoort bij Le Grand Domaine, het skigebied dat Saint-François-Longchamp, Valmorel, Doucy-Combelouvière en Celliers verbindt via de Col de la Madeleine. In totaal is het 165 km piste met 43 liften, tussen 1.250 en 2.514 m.

Het grootste deel van de pistes is blauw: ongeveer 115 km, of 70 procent. Rood is 35 km en zwart 15 km. Dat maakt het gebied geschikt voor beginners en gezinnen. Zwart is een klein deel, dus ervaren skiërs vinden hier minder steile afdalingen. De pistes zijn vooral bereikbaar met stoeltjesliften. Sommige delen kun je alleen met sleepliften bereiken.

Naast skiën kun je er langlaufen, sneeuwschoenwandelen en winterwandelen. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.070 km. Het dichtstbijzijnde treinstation is Moûtiers, op 24 km. Het seizoen loopt van half december tot begin april.

Valmorel in cijfers

Pistes
165 km1
Hoogste punt
2.514 m1
Laagste punt
1.250 m1
Hoogte dorp
1.400 m2Saint-François-Longchamp
Liften
431
Seizoen wisselend · 2026/2027
19 december 2026 tot 4 april 20271Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar Valmorel

  • Vanaf Utrecht1.070 km, 12 uur 45 min

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 3

Weer en sneeuw

Voorspelling voor Valmorel, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week Valmorel?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
prijs onbekend, vul hem in
Reis (brandstof)
€ 304
Samen ongeveer
€ 304

De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Blauw: 115 km (70%)
  • Rood: 35 km (21%)
  • Zwart: 15 km (9%)

Bron: skiresort.com, nagekeken op 5 november 2026.

Voor wie past Valmorel?

  • BeginnersOngeveer 70 procent van de pistes is blauw.
  • SneeuwzekerLiften tot 2.514 m; het laagste punt ligt op 1.250 m.
  • GevorderdenOngeveer 21 procent van de pistes is rood en 9 procent zwart.
  • RustigGroot gebied met 165 km piste en 43 liften.

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

  • Valmorel
  • Doucy-Combelouvière
  • Celliers
  • Saint-François-Longchamp1.400 m

Zonder auto

  • Vliegveld Chambéry99 km
  • Station Moûtiers24 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Het skidorp La Rosière op een besneeuwde helling, gezien vanaf de overkant van het dal
    • Après-ski
    • Gezinnen
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    La Rosière

    Piste
    156 km
    Top
    2.800 m
    Liften
    39

    Dorp boven Bourg-Saint-Maurice, met over de grens met La Thuile samen 156 km piste.

  • Het dorp Les Saisies en de besneeuwde pistes van het westelijke deel, met dennenbos en bergen erboven
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Beaufortain en Val d'Arly

    Les Saisies

    Piste
    192 km
    Top
    2.069 m
    Liften
    80

    Savoie-gebied in Espace Diamant met 192 km piste en 80 liften, waarvan ruim twee derde blauw, plus avondskiën en langlauf.

  • De piste Madeleine onder de stoeltjeslift Ramasse in Val Cenis, met het dorp beneden
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Haute-Maurienne

    Val Cenis

    Piste
    125 km
    Top
    2.800 m
    Liften
    28

    Gebied in de Haute-Maurienne met 125 km piste boven de dorpen Lanslevillard, Lanslebourg en Termignon.

  • La Toussuire in de sneeuw bij zonsopgang, met de bergen erachter
    • Gezinnen
    • Beginners
    • Off-piste

    Frankrijk · Savoie, Maurienne

    Les Sybelles

    Piste
    275 km
    Top
    2.620 m
    Liften
    68

    Vijf verbonden dorpen in de Maurienne met 275 km piste, vooral rood, en een seizoen van december tot april.

  • Besneeuwde hellingen van Les Arcs richting Arc 1950 en Arc 2000
    • Sneeuwzeker
    • Gezinnen
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    Les Arcs

    Piste
    200 km
    Top
    3.226 m
    Liften
    52

    Vier skidorpen boven Bourg-Saint-Maurice met 200 km piste tot 3.226 m, via Paradiski verbonden met La Plagne.

  • Plagne Centre met besneeuwde pistes en Plagne Aime 2000 op de achtergrond
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    La Plagne

    Piste
    225 km
    Top
    3.080 m
    Liften
    74

    Groot gebied met veel blauwe pistes en een gletsjer, via de Vanoise Express verbonden met Les Arcs in Paradiski.

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast