Skigebied in Savoie, Vallée des Belleville, Frankrijk
Skigebied Les MenuiresLes 3 Vallées
Familiestation op 1.850 m in het hart van Les 3 Vallées, met ski-in ski-out en toegang tot 600 km piste.
- Pistes
- 600 km
- Hoogste punt
- 3.230 m
- Laagste punt
- 1.100 m
- Liften
- 30

Over Les Menuires
Les Menuires ligt op 1.850 m in de Vallée des Belleville en is een van de stations van Les 3 Vallées. Met de 3 Vallées-pas heb je toegang tot 600 km piste. Het station deelt 81 pistes en 30 liften met Saint-Martin-de-Belleville.
Volgens het toeristenbureau ligt 85 procent van het skigebied boven de 1.800 m en heeft 52 procent sneeuwkanonnen. De toppen zijn bereikbaar via blauwe pistes, dus ook beginners kunnen naar boven. Voor ervaren skiërs zijn er zwarte pistes en offpisteroutes. De ochtendzon schijnt op de kant van La Masse, 's middags komt Mont de la Chambre aan de beurt.
Het station draagt de labels Famille Plus en Flocon Vert. Voor het hele gezin is er de rodelbaan Roc'n Bob van 4 km. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.085 km. Het seizoen loopt van 5 december tot 18 april.
Les Menuires in cijfers
- Pistes
- 600 km1heel Les 3 Vallées
- Hoogste punt
- 3.230 m2heel Les 3 Vallées
- Laagste punt
- 1.100 m2
- Hoogte dorp
- 1.850 m3Les Menuires
- Liften
- 301gedeeld met Saint-Martin-de-Belleville
- Skipas 6 dagen wisselend · 2026/2027
- € 4214volwassene, Les 3 Vallées, volwassene, buiten de eerste en laatste weken (de pas voor alleen Les Menuires en Saint-Martin-de-Belleville kost 350 euro)Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.
- Seizoen wisselend · 2026/2027
- 5 december 2026 tot 18 april 20273Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.
Met de auto naar Les Menuires
- Vanaf Utrecht1.085 km, 12 uur
Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 5
Weer en sneeuw
Voorspelling voor Les Menuires, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.
Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden
Webcams
- Webcams Les Menuires (officieel) (https://lesmenuires.com/)
Wat kost een week Les Menuires?
Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.
- Skipas (2 volwassenen)
- € 842
- Reis (brandstof)
- € 309
- Samen ongeveer
- € 1.151
Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.
Bereken voor jouw groepVoor wie past Les Menuires?
- SneeuwzekerSterk85 procent van het skigebied ligt boven 1.800 m en 52 procent heeft sneeuwkanonnen. (bron)
- GezinnenSterkHet station heeft het label Famille Plus en een rodelbaan van 4 km. (bron)
- BeginnersSterkAlle toppen zijn bereikbaar via blauwe pistes en er zijn skischolen voor beginners. (bron)
- Off-pisteRedelijkHet toeristenbureau noemt offpisteroutes in Les 3 Vallées. (bron)
Dorpen, kenmerken en reis
Dorpen
- Les Menuires1.850 m
Zonder auto
- Vliegveld Chambéry112 km
- Station Moûtiers29 km
Vergelijkbare skigebieden

- Sneeuwzeker
- Gezinnen
- Beginners
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Les Arcs
- Piste
- 200 km
- Top
- 3.226 m
- Liften
- 52
Vier skidorpen boven Bourg-Saint-Maurice met 200 km piste tot 3.226 m, via Paradiski verbonden met La Plagne.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gezinnen
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
La Plagne
- Piste
- 225 km
- Top
- 3.080 m
- Liften
- 74
Groot gebied met veel blauwe pistes en een gletsjer, via de Vanoise Express verbonden met Les Arcs in Paradiski.

- Gezinnen
- Beginners
- Gevorderden
Frankrijk · Savoie
Les 3 Vallées
- Piste
- 600 km
- Top
- 3.230 m
- Liften
- 169
Volgens de eigen opgave het grootste verbonden skigebied ter wereld: 600 km piste over Courchevel, Méribel en Val Thorens.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gezinnen
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Tignes
- Piste
- 300 km
- Top
- 3.456 m
- Liften
- 71
Vijf hooggelegen dorpen met de Grande Motte-gletsjer en 300 km piste samen met Val d'Isère, open van november tot mei.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gezinnen
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Val d'Isère
- Piste
- 300 km
- Top
- 3.456 m
- Liften
- 71
Dorp in de Haute Tarentaise met 300 km piste samen met Tignes en een seizoen van eind november tot mei.

- Gezinnen
- Beginners
- Off-piste
Frankrijk · Savoie, Maurienne
Les Sybelles
- Piste
- 275 km
- Top
- 2.620 m
- Liften
- 68
Vijf verbonden dorpen in de Maurienne met 275 km piste, vooral rood, en een seizoen van december tot april.
Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].