Skigebied in Wallis, Saastal, Zwitserland
Skigebied Saas-GrundHohsaas
Zonnig gebied bij Saas-Grund met 26 km piste tot 3.200 m, gletsjerpistes en uitzicht op 18 vierduizenders.
- Pistes
- 26,1 km
- Hoogste punt
- 3.200 m
- Laagste punt
- 1.559 m
- Liften
- 8
Over Saas-Grund
Het skigebied Hohsaas ligt boven Saas-Grund, in het Saastal. Vanuit het dorp brengt een gondel je eerst naar ongeveer 2.400 m, bij Kreuzboden. Daar liggen brede, makkelijke pistes voor beginners, een kinderomgeving, een funslope, snowparks en plekken om iets te drinken. Het gebied is 26,1 km piste met 8 liften, tussen 1.559 en 3.200 m.
Vanaf het bergstation van Hohsaas zijn er geen makkelijke afdalingen meer, wel veeleisende gletsjerpistes. Van het totaal is ongeveer driekwart rood, een klein deel blauw en een nog kleiner deel zwart. Een dalafdaling brengt je terug naar Saas-Grund en een skiroute loopt naar Saas-Balen.
Vanaf de pistes zie je 18 vierduizenders van het Saastal, noemt skiresort.info. Het gebied is klein. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.020 km. Het seizoen loopt van half december tot half april.
Saas-Grund in cijfers
- Seizoen wisselend · 2026/2027
- 19 december 2026 tot 4 april 20271Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.
Met de auto naar Saas-Grund
- Vanaf Utrecht1.020 km, 10 uur 45 min
Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 3
Weer en sneeuw
Voorspelling voor Saas-Grund, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.
Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden
Webcams
- Webcams Saas-Grund (officieel) (https://www.saas-fee.ch/)
Wat kost een week Saas-Grund?
Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.
- Skipas (2 volwassenen)
- prijs onbekend, vul hem in
- Reis (brandstof en vignet)
- € 333 tot € 340
- Samen ongeveer
- € 333 tot € 340
De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.
Bereken voor jouw groepPistes en liften
- Blauw: 4,4 km (17%)
- Rood: 19,6 km (75%)
- Zwart: 2,1 km (8%)
Bron: skiresort.com, nagekeken op 5 november 2026.
Voor wie past Saas-Grund?
- SneeuwzekerSterkLiften tot 3.200 m; het laagste punt ligt op 1.559 m.
- GevorderdenSterkOngeveer 75 procent van de pistes is rood en 8 procent zwart.
- RustigSterkKlein gebied met 26,1 km piste en 8 liften.
- BeginnersRedelijkBij Kreuzboden liggen brede, makkelijke pistes en een kindergebied. (bron)
Dorpen, kenmerken en reis
Kenmerken
- Gletsjerja
Zonder auto
- Vliegveld Zürich240 km
- Station Visp25 km
Vergelijkbare skigebieden

- Sneeuwzeker
- Gevorderden
- Rustig
Zwitserland · Wallis, Leukerbad
Leukerbad
- Piste
- 47,5 km
- Top
- 2.610 m
- Liften
- 13
Gebied van 47,5 km boven Leukerbad en Albinen, met een hoog aandeel zwart en de thermale baden in het dorp.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gevorderden
Zwitserland · Wallis, Val de Bagnes
Verbier
- Piste
- 410 km
- Top
- 3.330 m
- Liften
- 72
Bekend freeridedorp in Wallis en de toegang tot de 4 Vallées, met 410 km pistes en routes en de Mont-Fort op 3.330 m.

- Sneeuwzeker
- Gevorderden
- Berghutten
Zwitserland · Wallis, Mattertal
Zermatt
- Piste
- 360 km
- Top
- 3.883 m
- Liften
- 52
Autovrij dorp onder de Matterhorn, met gletsjerpistes tot 3.883 m en een skipas die doorloopt naar het Italiaanse Cervinia.

- Sneeuwzeker
- Beginners
Zwitserland · Wallis, Aletsch
Aletsch Arena
- Piste
- 104 km
- Top
- 2.869 m
- Liften
- 35
Autovrije dorpen Riederalp, Bettmeralp en Fiescheralp met 104 km piste en uitzicht op de Aletschgletsjer.

- Gevorderden
Zwitserland · Wallis, Val d'Anniviers
Grimentz-Zinal
- Piste
- 115 km
- Top
- 2.900 m
- Liften
- 21
Val d'Anniviers-gebied met 115 km piste en 21 liften tussen 1.570 en 2.900 m, met een kabelbaan tussen Grimentz en Zinal.

- Sneeuwzeker
Zwitserland · Wallis, Rhônevallei
Crans-Montana
- Piste
- 140 km
- Top
- 2.927 m
- Liften
- 24
Zonnig plateau boven de Rhônevallei met 140 km piste en de WK alpineskiën in februari 2027.
Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].