Bijgewerkt en nagekeken op , elke bewering gecontroleerd tegen de bronnen12 bronnen
Het beste skigebied in Zwitserland hangt af van wat je zoekt. Voor sneeuwzekerheid en hoogte kies je Zermatt (tot 3.883 m) of Saas-Fee, voor veel kilometers en freeride Verbier met 410 km in de 4 Vallées, voor snowboarden en gezinnen Laax en voor lange dalafdalingen Davos. Arosa Lenzerheide, St. Moritz en de Jungfrau-regio maken het rijtje compleet.
Hieronder zetten we acht Zwitserse skigebieden naast elkaar op de cijfers van de skigebieden en de toeristenbureaus van Wallis en Graubünden, seizoen 2026/2027. Per type wintersporter lees je welk gebied past.
Acht Zwitserse skigebieden in één tabel
De bekendste Zwitserse skigebieden liggen in Wallis (Zermatt, Verbier, Saas-Fee) en Graubünden (Laax, Davos, Arosa Lenzerheide, St. Moritz); de Jungfrau-regio ligt in het Berner Oberland. De gebieden in Wallis liggen het hoogst.
| Skigebied | Regio | Pistes | Hoogte | Past vooral bij |
|---|---|---|---|---|
| Zermatt (Matterhorn Ski Paradise) | Wallis | 360 km met Breuil-Cervinia en Valtournenche, ongeveer 200 km in Zwitserland | tot 3.883 m (Matterhorn Glacier Paradise) | sneeuwzekerheid, alle niveaus |
| Verbier (4 Vallées) | Wallis | 410 km inclusief freerideroutes | tot boven 3.300 m (Mont-Fort) | gevorderden, freeride |
| Saas-Fee | Wallis | 100 km | dorp op 1.800 m | sneeuwzekerheid, gezinnen |
| Flims Laax Falera | Graubünden | 216 km | 1.100 tot 3.018 m | snowboarders, gezinnen |
| Arosa Lenzerheide | Graubünden | 225 km | gezinnen, alle niveaus | |
| St. Moritz (Corviglia) | Graubünden | 155 km | gevorderden | |
| Davos (Parsenn) | Graubünden | 102 km | lange afdalingen | |
| Jungfrau Ski Region | Berner Oberland | 211 km | uitzicht op Eiger, Mönch en Jungfrau |
Bronnen: Zermatt Bergbahnen, Zermatt Tourismus, Verbier 4 Vallées, Valais/Wallis Promotion, Graubünden Ferien en Jungfrau Region; seizoen 2026/2027. Een leeg vak betekent dat de officiële bron die hoogte niet noemt. Gebieden tellen hun kilometers niet altijd op dezelfde manier, bijvoorbeeld met of zonder freerideroutes.
Welk Zwitsers skigebied past bij jou?
Begin bij wat het zwaarst weegt: sneeuw in jouw vakantieweek, uitdaging, de kinderen of het snowboarden. Zwitserland is hoog en sneeuwzeker, maar de gebieden verschillen sterk in karakter.
| Wat zoek je? | Kijk eerst naar | Let op |
|---|---|---|
| Zekerheid van sneeuw | Zermatt, Saas-Fee | Zermatt en Saas-Fee zijn autovrije dorpen |
| Uitdaging en freeride | Verbier, St. Moritz | Verbier is groot en vooral rood |
| Skiën met kinderen | Arosa Lenzerheide, Laax, Saas-Fee | kijk naar de kinderkortingen per gebied |
| Snowboarden en freestyle | Laax | |
| Lange dalafdalingen | Davos Parsenn, Laax | dalafdalingen liggen lager, dus eerder nat in het voorjaar |
Sneeuwzekerheid: Zermatt en Saas-Fee
Zermatt is het hoogste skigebied van de Alpen, met in het Matterhorn Ski Paradise skiën op 365 dagen per jaar. De liften gaan tot de Matterhorn Glacier Paradise op 3.883 m. Samen met de Italiaanse kant (Breuil-Cervinia en Valtournenche) heeft het gebied 360 km pistes en 52 liften.
De ANWB noemt Zermatt extreem sneeuwzeker en Saas-Fee zeer sneeuwzeker. Saas-Fee heeft 100 km pistes en 22 liften, en de dalafdaling eindigt in het dorp op 1.800 m.
Het winterseizoen in Saas-Fee loopt tot 18 april 2027. Alles over het autovrije dorp, de skipas en de reis staat op de pagina over wintersport in Saas-Fee.
Gevorderden en freeride: Verbier en St. Moritz
Verbier is het grootste skigebied dat helemaal in Zwitserland ligt: de 4 Vallées hebben 410 km pistes en freerideroutes. De 4 Vallées verbinden zes plaatsen: Verbier, Bruson, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz en Thyon. Bovenaan ligt de Mont-Fort, op ruim 3.300 m.
Verbier zelf ligt volgens de ANWB op ongeveer 1.500 m, en het grootste deel van de pistes, ruim 200 km, is rood. Het gebied heeft vaste freerideroutes, zoals de Vallon d'Arbi. Wie met een gezin gaat, kan binnen de 4 Vallées naar Nendaz, dat het skigebied zelf gezinsvriendelijk noemt.
Op de Corviglia, de skiberg van St. Moritz, liggen 155 km pistes met 24 liften. Daarvan is 79 km rood en 34 km zwart, tegen 42 km blauw. Het seizoen loopt van 28 november 2026 tot 4 april 2027.
Gezinnen met kinderen
Met kinderen passen Arosa Lenzerheide en Laax, met eigen kindergebieden, en Saas-Fee, waar jonge kinderen gratis skiën. In Arosa Lenzerheide leren kinderen skiën in kindergebieden als Honigland Prätschli en Beerenland. Het gebied heeft 225 km pistes en 43 liften, van brede carvingpistes en blauwe gezinspistes tot zwarte.
In Laax leren kinderen spelenderwijs skiën op de piste Ami Sabi. In Saas-Fee skiën kinderen jonger dan 6 jaar gratis, en kinderen tot en met 8 jaar ook als een ouder een skipas van minstens 6 dagen koopt met de SaastalCard (winter 2026/2027).
Zermatt heeft volgens Zermatt Tourismus ook pistes voor beginners, met skischolen in het dorp. Meer gebieden om te leren skiën vind je bij skigebieden voor beginners. Per gebied en leeftijd vergelijken we dat in wintersport Zwitserland met kinderen.
Snowboarders en freestyle: Laax
Voor freestyle kijk je naar Laax: rond Crap Sogn Gion liggen vijf snowparks met meer dan 90 obstakels en de langste halfpipe ter wereld. Het gebied van Flims, Laax en Falera loopt van 1.100 tot 3.018 m, met 216 km pistes en 25 liften.
Ervaren skiërs vinden er de voormalige FIS-afdaling en de steile hellingen achter de Vorab-gletsjer. Het seizoen 2026/2027 loopt van 5 december 2026 tot 11 april 2027.
Lange afdalingen: Davos en de Jungfrau-regio
Parsenn is de klassieke skiberg van Davos, bekend om lange, gevarieerde afdalingen en brede pistes. Met de Parsennbahn ga je vanuit Davos direct naar boven. Het gebied heeft 102 km pistes en 18 liften en is in 2026/2027 open van 13 november 2026 tot 4 april 2027.
In de Jungfrau Ski Region in het Berner Oberland, met dorpen als Grindelwald, Wengen en Mürren, ski je op 211 km pistes met uitzicht op de Eiger, de Mönch en de Jungfrau.
Sneeuw in de Nederlandse schoolvakanties
In de kerstvakantie en de voorjaarsvakantie zijn alle gebieden in dit overzicht met bekende seizoensdata open; voor de meivakantie kom je uit bij Zermatt. De kerstvakantie loopt van 19 december 2026 tot en met 3 januari 2027. De voorjaarsvakantie valt van 13 tot en met 21 februari 2027 in regio zuid en van 20 tot en met 28 februari 2027 in noord en midden.
| Skigebied | Seizoen 2026/2027 |
|---|---|
| Zermatt (Matterhorn Ski Paradise) | het hele jaar skiën |
| Saas-Fee | tot 18 april 2027 |
| Davos Parsenn | 13 november 2026 tot 4 april 2027 |
| St. Moritz (Corviglia) | 28 november 2026 tot 4 april 2027 |
| Flims Laax Falera | 5 december 2026 tot 11 april 2027 |
Bronnen: de skigebieden, Valais/Wallis Promotion en Graubünden Ferien. Openingsdata hangen af van de sneeuw; kijk vlak voor vertrek op de site van het gebied.
De meivakantie loopt van 24 april tot en met 2 mei 2027. Dan zijn de meeste gebieden in deze tabel al dicht. Hoe sneeuwzeker andere landen per periode zijn, lees je in sneeuwzekere skigebieden per periode.
Wat kost een skipas in Zwitserland?
Je betaalt in Zwitserse frank; een 6-dagen Saas-Fee Pass kost in 2026/2027 CHF 419 voor een volwassene, een dagpas CHF 86. Voor kinderen van 6 tot en met 15 jaar kost de 6-dagen pas CHF 219.
Andere gebieden publiceren hun prijzen per seizoen en vaak per dag, dus kijk op de officiële site van het skigebied voor je boekt. Reken de prijs om met de actuele koers en let op eventuele kosten van je bank bij betalen in frank. Meer over geld, het vignet en de reis staat op de pagina over wintersport in Zwitserland.
Voor wie past Zwitserland minder goed?
Zwitserland is minder voor de hand liggend als je zo kort mogelijk wilt rijden of als een vaste prijs in euro voor jou telt. Je betaalt in frank, en de meeste grote gebieden liggen in het zuiden en oosten van het land.
- Dezelfde hoogte aan de Italiaanse kant van de Matterhorn: wintersport in Italië.
- Grote, hoge gebieden in een land met de euro: wintersport in Frankrijk.
- Dichter bij huis: wintersport in Oostenrijk.
- Alle landen naast elkaar: je wintersportvakantie kiezen.
Veelgestelde vragen
Wat is het beste skigebied van Zwitserland?
Er is geen beste voor iedereen. Voor sneeuwzekerheid zijn Zermatt en Saas-Fee de eerste keus, voor gevorderden Verbier, voor snowboarders Laax en voor gezinnen Arosa Lenzerheide of Laax. De ANWB noemt Saas-Fee, Zermatt en Verbier als top 3.
Wat is het grootste skigebied van Zwitserland?
Les 4 Vallées rond Verbier, met 410 km pistes en freerideroutes, is het grootste skigebied dat helemaal in Zwitserland ligt. Zermatt heeft samen met de Italiaanse kant 360 km.
Wat is het hoogste skigebied van Zwitserland?
Zermatt. Het Matterhorn Ski Paradise is het hoogste skigebied van de Alpen, met de Matterhorn Glacier Paradise op 3.883 m.
Welk Zwitsers skigebied is geschikt voor kinderen?
Arosa Lenzerheide heeft kindergebieden zoals Honigland Prätschli en Beerenland, Laax de kinderpiste Ami Sabi. In Saas-Fee skiën kinderen jonger dan 6 jaar gratis.
Wanneer is het skiseizoen in Zwitserland?
Meestal van eind november of begin december tot april. Davos Parsenn opent op 13 november 2026, Laax op 5 december 2026, en in Zermatt kun je het hele jaar skiën.
Conclusie
Kies Zermatt of Saas-Fee voor sneeuwzekerheid, Verbier voor uitdaging en freeride, Laax voor snowboarden en Arosa Lenzerheide of Laax met kinderen. Twijfel je tussen Zwitserland en een ander land, of tussen twee gebieden? Vraag ons gratis reisadvies aan.



